ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNDE 10’UNCU YIL DEĞERLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI

0
622

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNDE 10’UNCU YIL DEĞERLENDİRME SEMİNERİ 24 KASIM 2014 DE VE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞTAYI 25-27 KASIM 2014 TARİHLERİNDE AFYONKARAHİSAR’DA YAPILDI.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nca düzenlenen “Özel Güvenlik Hizmetlerinde 10’uncu Yılı Değerlendirme Semineri ve Özel Güvenlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi ÇALIŞTAY’ ı 24-27 Kasım 2014 tarihlerinde AFYONKARAHİSAR’ da icra edildi. AFYONKARAHİSAR Valisi Sayın Hakan Yusuf GÜNER Seminer açılışına iştirak ederek katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Budan Termal Otel’de gerçekleştirilen Seminer ve ÇALIŞTAY organizasyonuna Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa GÜLCÜ, Emniyet Genel Müdürlüğü üst düzey yöneticileri, Güvenlik Daire Başkanı Sayın Musa TİYEK, Emniyet Müdürleri, illerin özel güvenlik şube müdürleri ve amirleri,T.O.B.B.Özel Güvenlik Hizmetleri Sektör Meclisi Başkanı Sayın Hasan Gazi ÖZER  ile özel güvenlik sektörünün sivil toplum kuruluşu temsilcileri iştirak etmişlerdir.
Organizasyonun açılışında; 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle Seminer ve ÇALIŞTAY süresince çalışmalara katılacak Prof. Dr. Nuray SENEMOĞLU nezdinde tüm öğretmenlerin öğretmenler günü’nü kutlanmıştır.

Organizasyon iki bölüm halinde icra edilmiştir.24 Kasım 2014 günü birinci bölüm için planlanan  “Özel Güvenlik Hizmetlerinde 10’uncu Yılı Değerlendirme Semineri”ne özel güvenlik sektörünün sivil toplum kuruluşları da davet edilmiştir. İlk günün programı İstiklal Marşı-Saygı duruşu ve Özel Güvenlik Daire Başkanı Sayın Musa TİYEK’ in açış konuşması ile başlamıştır.

Toplu fotoğraf çekimi sonrası ; “5188 Sayılı Yasa’nın 10. yılı değerlendirmesi”Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa GÜLCÜ tarafından yapılmıştır.

”Özel güvenlik hizmetlerinin ifasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri”Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği Başkanı Sayın Murat KÖSEREİSOĞLU; ”özel güvenlik sektörünün dünü, bugünü, yarını ve dünyada özel güvenlik uygulamaları” konusu ise Hizmet İşverenleri Sendikası Başkanı Sayın Necmettin ŞİMŞEK tarafından sunulmuştur.

Programa öğleden sonra devam edilmiş ve kürsüye ilk olarak “özel güvenlik eğitimi sisteminin iyileştirilmesi” konusundaki takdimini sunmak üzere Teknik ve Üst Düzey Mesleki Güvenlik Eğitimcileri Derneği Başkanı Sayın Cem ORÇUNgelmiştir. Müteakip sunum olan “özel güvenlik ve sendikalaşma” konusu ise Güvenlik-İş Sendikası Başkanı Sayın Bolat ANKARALI tarafından takdim edilmiştir. Verilen ara sonrası günün değerlendirmesi Prof. Dr. Sayın Nuray SENEMOĞLU tarafından yapılmıştır.

“Özel Güvenlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı”na Budan Termal Otelde 25-27 Kasım 2014 tarihlerinde devam edilmiştir. Organizasyonun ikinci bölümü olan bu faaliyete ise Özel Güvenlik Dairesi ile illerin özel güvenlik şubelerinde görev alan personel iştirak etmişlerdir.