Başkanın Mesajı

Değerli Üyelerimiz;

Olağan genel kurul toplantımız sonrası Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği’ nin; önümüz deki iki yıllık döneminin yönetimi için; şahsıma ve yönetim kurulumuza yetki vererek teveccüh gösterdiniz. Teşekkür ederiz. Sağ olun.

2017-2019 döneminin de; geçmiş dönemde olduğu gibi özel güvenlik sektörümüzün gelişim sürecine katkı sağlayacağımız sektörümüzün zorluklarının aşılması yönünde gayretli çalışmaların yapılacağı ve üyelerimiz ile birlikte yoğun ve önemli organizasyonların icra edileceği bir dönem olacağını ifade etmek istiyorum.

Yine bu dönemde GÜSOD’ un kurumsal kimliğini ön plana çıkarmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Sektörümüzün kamu nezdinde temsiline önem vereceğiz. İlgili tüm Bakanlıklar ile yakın temaslar kurarak yasa ve mevzuat düzenlemelerinde etkin rol üstlenme gayretimiz devam edecektir.5188 sayılı yasada yapılması öngörülen düzenlemeleri yakından takip edeceğiz.

Bu dönemde de özel güvenlik sektörünün vizyonunu oluşturmak üzere Avrupa Özel Güvenlik Hizmetleri Konfederasyonu (CoESS) ile olan ilişkilerimizi daha da geliştirmeyi hedefliyoruz.

Periyodik olarak üyelerimizle birlikte olduğumuz yemekli sohbet toplantılarına bu dönemde devam edeceğiz.

Ülkemiz milli politikası çerçevesinde Avrupa Birliği üyelik sürecinde Avrupa özel güvenlik sektöründe oluşan değişim ve gelişimleri yakinen takip etmek ve Avrupa ülkelerindeki kamu/özel güvenlik işbirliği uyumunu referans alma çalışmalarımız devam edecektir. Mesleki eğitim, mesleğe erişim ve standartlar konusunda yasalarımızı Avrupa ülkeleri ile uyumlu hale getirme hedeflerimizi sürdüreceğiz.

Yeni dönem faaliyet programlarımız için yönetim kurulumuz sizlerin katkılarını bekliyor her zaman olduğu gibi desteklerinizi esirgemeyeceğinizi biliyorum. Bu bana ve çalışma arkadaşlarıma güç vermektedir. Yönetim kurulu ve denetim kurulumuza seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyor yeni dönemde kendilerine başarılar diliyorum.

Derneğimiz kuruluşuna vesile olan kurucu üyelerimizden bu gün aramızda olmayanlara Allah’tan rahmet dileklerken hayatta olanlara nice sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum.

Derneğimizin bu günlere ulaşmasında çok değerli katkıları olan geçmiş dönem yönetim kurulu başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımı iletir; bu vesile ile bir kez daha sizlere ve değerli ailelerinize şahsım ve yönetim kurulumuz adına sevgi ve saygılarımı sunarım.

E.Murat KÖSEREİSOĞLU

GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı