ÖZEL GÜVENLİĞİN YILDIZLARI BELLİ OLDU…

0
1876

Çatıdan düşen çocuğu havada yakalayıp kurtaran güvenlik görevlisi Avni Ertaş, duyma engelliye özel sistem kuran İsmail Çay, havalimanında hırsızlığı engelleyerek bir çocuğun ameliyat parasını kurtaran Aziz Çiçeklitaş gibi pek çok kahramanlık hikayesi ödüllendirildi.

Özel güvenlik sektörünün en büyük derneği GÜSOD, özel güvenlik sektörünün yıldızı çalışanlarını seçti. Ankara Bilkent Otel’de 29 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen organizasyonla, “Sadakat” ve “Başarı” kategorilerinde toplam 26 özel güvenlik görevlisi ödüllendirildi.

Başarı ödülü alan Iss Proser”den Avni Ertaş’ın hikayesi ödül törenine damgasını vurdu. Çalıştığı sitede çocuk evinin çatısına çıkan çocuğu farkederek takibe alan ve çatıdan düşerken havada yakalayan Ertaş, çocuğun hayatını kurtardı. Bu başarısıyla ödüle layık görülen Avni Ertaş’a ödülü GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlu tarafından verildi.

Ayrıca duyma engelli bir çifte özel bir sistem kuran İsmail Çay, havalimanında engellediği hırsızlık olayıyla bir çocuğun ameliyat parasını kurtaran Aziz Çiçeklitaş gibi pek çok kahramanlık hikayesi ödüllendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlu, dernek olarak kuruluşlarından bu yana sektörün gelişimi için çalıştıklarını belirterek, “önceliğimiz yasal altyapı ve çalışan hakları oldu. Özel güvenlik 320 binin üzerinde çalışanı ile istihdamda lokomotif sektörlerden biri. Bizler bu sektörün sağlıklı büyümesi için çalışanlarımızın koşullarını düzenlemek ve bu zorlu mesleği yaparlarken hakettikleri yıpranma payını almalarını istiyoruz” dedi.

Kösereisoğlu, “Gece gündüz, yaz kış, bayram haftasonu demeden çalışan ve varlıklarıyla topluma huzur veren özel güvenlik çalışanlarına bu ödül aracılığıyla teşekkür etmek, yaptıkları işin önemini topluma hatırlatmak en büyük arzumuz” dedi.

Sunumunu Mehmet Auf”un üstlendiği törende uzun yıllar bu sektörde çalışan 13 çalışana Sadakat Ödülü, yaptıkları işlerle fark yaratan 13 çalışana ise de “Başarı Ödülü” verildi.

Sadakat Ödüleri

Hakan Kabal, Bantaş- 15 yıl

Ali Karahan, ISS Proser – 18 yıl

İsmail Güney, G4S – 20 yıl

Sinem Doğan Kurt, TAV Güvenlik- 7 yıl

Sefa İnceöz , Tepe Güvenlik, 24 yıl

Murat Soley, Securitas, 20 yıl

Murat Tekcan, Tepe Alarm İzleme Merkezi, 14 yıl

Şefik Şen , Çetin Grup, 17 yıl

Zafer Koca , Loomis, 10 yıl

Ethem Kaymaz, Desmer 7 yıl

Murat Şişli, Pronet Güvenlik, 14 yıl

Mustafa Alpay, Securitas Alarm İzleme Merkezi, 9 yıl

Mustafa Bali Erdönmez , Pronet Alarm İzleme Merkezi, 19 yıl

BAŞARI ÖDÜLLERİ

Avni Ertaş, ISS Proser…

Hizmet verdiği sitede üst kattan düşen çocuğu havada yakalayarak, demirlerin üzerine düşmesini engelledi, hayatını kurtardı.

Samet DİNÇ, Bantaş

Çalıştığı şubenun kuruluşundan bu yana gösterdiği başarılı çalışmalar nedeniyle ödüle layık görüldü. .

Dilek Yanal G4S Güvenlik, 

Profesyonel mükemmellik ödülü, üstün hizmet seviyesi ile ödüle layık görüldü.

Fadime Sömen Securitas

Erken müdahaleyle bir çocuğun hayatını kurtardı.

Aziz Çiçeklitaş, TAV Güvenlik

Havalimanında bir hırsızlık vakasını engelledi.Yurtdışından çocuğunun tedavisi için Türkiye’ye gelmiş bir kişinin tedavi parasının çalınmasını engelledi.

Mustafa Şahin, Tepe Savunma ve Güvenlik

Tepe Güvenlik, Bursa da bir ATM soygununu önledi.

Mustafa Koçak, Tepe Güvenlik Alarm İzleme Merkezi

Yarattığı katma değer ve yeni eleman yetiştirilmesine sağladığı katkı ile ödüle layık görüldü.

Tamer Özer Pronet Güvenlik

Kalp krizi geçiren bir kişiye yaptığı erken müdahale ile hayatını kurtardı.

İsmail Çay, Pronet Alarm İzleme Merkezi,

Alarm kurmaya gittiği duyma engelli bir şahsa, özel bir düzenek kurarak, alarmı farketmesini sağladı.

Yıldırım Balcı, Loomis 

Terör bölgesinde diğer şirketler işlerini bırakırken, çalışma arkadaşlarını motive edici konuşması ile işini bırakmamış, işin sürekliliğini sağlamıştır.

Rıfat Kılıç Desmer, 

Darbe girişiminde bombadan etkilenen merkezi terketmemiş,

polisle birlikte yürüttüğü başarılı işbirliği ile görevini yerine getirmiştir.

Suat Türkseven Çetin Grup, 

Hırsızlığı engelliyor, yangında uyuyan söförü uyararak can kaybını önlüyor, darbe girişiminde görevinin başında olarak arkadaşlarına örnek oluyor.

Samet Çanakkale Securitas Alarm İzleme Merkezi

Bir banka şubesindeki bıçak saldıran alarmını 2 sn gibi kısa bir sürede yetkililere bildirerek, müdahaleyi hizlandırmış, can kaybını önlemiştir.

GÜSOD Hakkında, 22 yıldır önce sektörün önde gelen şirketleri tarafından kurulan GUSOD, halen 11 üyesi ve 60.000’in üzerinde çalışanıyla özel güvenlik sektörünü temsil eden en büyük dernek olma özelliği taşıyor. Dernek 2.000 yılından bu yana Avrupa Güvenlik Servisleri Konfederasyonu CoESS üyesi.