ÖZEL GÜVENLİĞİN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ

0
593

GÜSOD ÖZEL GÜVENLİĞİN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ ANKARA’DA İCRA EDİLDİ.

Özel güvenlik sektörünün güzide sivil toplum kuruluşlarından biri olan Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD); özel güvenlik sektörünün yıldızlarını ödüllendirdi. Ankara Holiday Inn Otel’de 28 Mart 2018 tarihinde gerçekleştrilen organizasyonla, 2017 yılına ilişkin olarak “Sadakat” ve “Başarı” kategorilerinde toplam 26 ödül sahiplerine verildi.
Her yıl özel güvenlik görevlilerine verilen ve geleneksel olarak icra edilen “Özel Güvenliğin Yıldızları Ödül Töreni” nin amaçları; sektör emekçileri olan özel güvenlik görevlilerinin moral ve motivasyonu artırmak, başarılarını teşvik etmek, aidiyet duyguları kuvvetlendirmek ve aynı zamanda özel güvenlik sektörünün toplumdaki algısını da güçlü kılamaya yöneliktir. Bu ödüllerin  sektör gelişim sürecine de çok önemli katkılar sağlayacağı da değerlendirilmektedir.
Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan törene; İstklal Marşımızın söylenmesi ile devam edilmiştir.
Açılış konuşmasını yapan GÜSOD Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU; 2015 ve 2016 yıllarında güvenlik açısından hem ülke içinde hem de dışarıda daha önce görülmeyen bir dönem yaşandığını belirterek, şunları söylemiştir.
” Devletin kolluk güçleri öncelikli olarak terör olaylarına odaklandı. Artık Türk polisinin yurt dışında bile harekat yapabilecek kabiliyette olduğunu görüyoruz. Hem sayısal hem de konsantrasyon olarak bu tehditlere yöneldikleri için iç güvenlikte özel güvenliğe daha farklı bir misyon yüklenmeye başlandı. Çünkü biz içeride 300 bin kişiyiz. Kanunumuzda; kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette diyor. Devletin bu mücadelesi içinde en iyi desteği verebilecek olan içerideki asayişin sağlanmasına destek olabilecek olan unsur özel güvenliktr. Bu sorumluluğumuz bilinciyle biz hizmetlerimizi yürütmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda özel güvenlik asayişin sağlanmasında polisin en büyük destekçisi hüviyetindedir.”
GÜSOD Başkanı konuşmasında; derneğin kuruluş tarihi olan 1994 yılından bu yana sektörün gelişimi için çalıştıklarını belirterek, “önceliğimiz yasal altyapı ve çalışan hakları oldu. Özel güvenlik sektörü 320 binin üzerinde çalışanı ile istihdamda lokomotif sektörlerden biri. Bizler bu sektörün sağlıklı büyümesi için çalışanlarımızın koşullarını düzenlemek ve bu zorlu mesleği yaparlarken hak etkleri yıpranma payını almalarını istiyoruz” dedi.
KÖSEREİSOĞLU, GÜSOD bünyesinde 60 bin çalışanın bir araya geldiğini vurgulayarak “Gece gündüz, yaz kış, bayram hafta sonu demeden çalışan ve varlıklarıyla topluma huzur veren özel güvenlik çalışanlarına bu ödül töreni aracılığıyla teşekkür etmek, yaptıkları işin önemini topluma hatırlatmak hep en büyük arzumuz olmuştur” dedi.
Törene; Özel Güvenlik Görevlilerini temsilen GÜSOD Çalışanlar Komitesinden Özel Güvenlik Görevlisi Mehmet ÇETİN’ in konuşmaları ile devam edildi. Ödül Töreni ile onurlandıklarını ifade eden ÇETİN; duygularını paylaşarak teşekkürlerini sundu.
Sonrasında; sektörün sesinin duyurulmasında, basın kanallarında ve kamu nezdinde de aktf destek veren; özel güvenlik sektöründe çalışanların haklarının iyileştrilmesi konusunda üstün hizmetlerde bulunan Prof. Dr. Cem KILIÇ’ a GÜSOD Başkanı tarafndan teşekkür plaket verildi.
Tören süresince ayrıca GÜSOD Tanıtım Filmi; Özel Güvenlik Faaliyetlerini konu alan GÜSOD
Animasyon Filmi ve geçen yılki törenden görüntüler izlendi.
Başarı ve Sadakat ödülleri; hediye çekleri özel güvenlik görevlilerine törenle verildi; tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

2017 YILINA İLİŞKİN ÖZEL GÜVENLİĞİN YILDIZLARI ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLENLER

Sıra No ADI SOYADI ŞİRKETİ ÖDÜL CİNSİ
1 Menderes ZONT BANTAŞ Nakit ve Kıy. Mal Taş. ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş. BAŞARI
2 Ünal KURT BANTAŞ Nakit ve Kıy. Mal Taş. ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş. SADAKAT
3 Musa SARITAÇ ÇETİN GROUP BAŞARI
4 Cihangir GÜNGÖR ÇETİN GROUP SADAKAT
5 Ahmet SAĞLAM DESMER Güvenlik Hizmetleri   A. Ş. BAŞARI
6 Fırat DEMİREL DESMER Güvenlik Hizmetleri   A. Ş. SADAKAT
7 Rafet ÖZKAN G4S Güvenlik Hizmetleri A.Ş. SADAKAT
8 Serkan KARAHAN G4S Güvenlik Hizmetleri A.Ş. BAŞARI
9 Dilek MUTLU ISS PROSER Koruma ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş. SADAKAT
10 Orhan DUMAN ISS PROSER Koruma ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş. BAŞARI
11 Hasan Bayram BAYKAL LOOMIS Güvenlik Hizmetleri  A.Ş. SADAKAT
12 Mustafa ŞAHİN LOOMIS Güvenlik Hizmetleri  A.Ş. BAŞARI
13 Murat KESKİN TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. SADAKAT
14 Seda ÇAM TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. BAŞARI
15 Nihat KORKMAZ SECURTAS Güvenlik Hizmetleri A.Ş. SADAKAT
16 Mehmet VENCELİ SECURTAS Güvenlik Hizmetleri  A.Ş. BAŞARI
17 Serkan ERGUVAN SECURITAS Uzaktan İzleme SADAKAT
18 Sedat KORKMAZ SECURITAS Uzaktan İzleme BAŞARI
19 Bahadır SALIK PRONET Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri  A.Ş. BAŞARI
20 Cihan MERAL PRONET Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. SADAKAT
21 Volkan BOSTANCI PRONET AİM SADAKAT
22 Nadide ÖZGÖÇ PRONET AİM BAŞARI
23 İbrahim ERDOĞAN TEPE Savunma ve Güvenlik Sistemleri San. A.Ş. BAŞARI
24 İsmail TANRISEVEN TEPE Savunma ve Güvenlik Sistemleri San. A.Ş. SADAKAT
25 Gökhan DURAN TEPE Güvenlik A.Ş. AİM BAŞARI
26 Ömer TORLAK TEPE Güvenlik A.Ş. AİM SADAKAT

 

CEVAP VER